Zabiegi Anty-aging

Zabiegi Anty-aging polegają na pobudzeniu włókien kolagenu i elastyny do odbudowy starzejącej się, wraz z upływem lat, skóry.

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu oraz spowolnieniu procesów regeneracyjnych. Najwidoczniej odbija się ten proces na naszej twarzy. Około trzydziestki bowiem zaczynają się pojawiać pierwsze delikatne zmarszczki. Dopiero po 40. roku życia proces ten przyśpiesza i skóra zaczyna coraz bardziej wiotczeć. Wraz z wiekiem zdolność skóry do autoregeneracji maleje. W skórze spada naturalna zawartość elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. W efekcie, na dekolcie, szyi i twarzy pojawiają się drobne zmarszczki mimiczne, widoczniej zarysowują się też fałdy i bruzdy. Skóra traci sprężystość i elastyczność.

Najpopularniejsze w walce ze zmarszczkami są kremy przeciwzmarszczkowe. Jednak samo stosowanie kremów nie jest wystarczająco efektywne. Potrzebne jest działanie wspomagające.

Nasz salon kosmetyczny w Gdańsku poleca zaawansowane zabiegi kosmetyczne Anty-aging oparte na dermokosmetykach francuskiej firmy Academie, które skupiają się  na pobudzeniu włókien kolagenu i elastyny do odbudowy. Aby proces ten wzmocnić polecamy również zabiegi z zastosowaniem fal radiowych.  Fale radiowe podgrzewają włókna kolagenowe do temperatury około 43ºC, co powoduje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji. Fale radiowe stymulują fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu oraz elastyny dając efekt wypełnienia zmarszczek. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery.

Posted in Blog.