Piękne ciało bez wyrzeczeń

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to idealny okres na to by zadbać o swoje ciało i rozpocząć „walkę” z niepotrzebnym tłuszczykiem. Często zadajemy sobie pytanie czy warto poddawać się zabiegom oferowanym przez salony kosmetyczne, by nadać ładny kształt swoim pośladkom, zlikwidować „drugą brodę” lub pożegnać się z cellulitem?  Prezentujemy trzy najpopularniejsze i najnowocześniejsze zabiegi pomagające uporać się z niedoskonałościami twojego ciała. Niewątpliwą zaletą każdego z nich jest to, że ich działanie jest potwierdzone, następuje stosunkowo szybko, nie wymaga od ciebie żadnych drastycznych wyrzeczeń i pomaga usunąć niedoskonałości, z którymi samej trudno sobie poradzić (np. wspomniany drugi podbródek czy kolana zbytnio otoczone tłuszczykiem).

Jednym z nielicznych salonów kosmetycznych w Gdańsku, który oferuje tak różnorodne i kompleksowe  metody walki z cellulitem i nadmiarem tłuszczu jest nasza Klinika Zdrowia i Urody Spameed.

Masaż próżniowy

Bardzo spektakularnym zabiegiem z tej serii jest masaż próżniowy na urządzeniu Body Health 301 (BHS 301). Jest on bardzo skuteczny, gdyż pobudza tkanki skóry i stymuluje mikrokrążenie, modeluje kształt ciała i wyraźnie zmniejsza jego objętość przez przyspieszenie rozpadu tłuszczu w najgłębszych pokładach. Drenaż limfatyczny usuwa nagromadzone płyny w regionach objętych schorzeniem, ułatwia usuwanie toksyn i nadmiaru tłuszczu. Kosmetyczka wykonuje masaż całego ciała specjalną głowicą z dwoma niezależnie pracującymi rolkami, która przez wytworzone w specjalnej komorze podciśnienie zasysa fałd skóry. Zabieg wykonywany jest w odpowiednim trykocie. W trakcie masażu skupiamy się na miejscach szczególnie dotkniętych nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Liposonikacja

Liposonikacja jest metodą wykorzystującą ultradźwięki niskiej częstotliwości, które wywołują w tkankach efekt kawitacji, generując mikroskopijne bąbelki pary/gazu, które następnie implodują. Proces ten oraz energia wytwarzana podczas jego zachodzenia został wykorzystany do mobilizacji komórek tłuszczowych. W procesie liposonikacji tkanki tłuszczowe poddane są działaniu energii, która dosłownie ściska komórki tłuszczowe powodując uwalnianie się lipidów. Następuje także degradacja komórek tłuszczowych. Te nieinwazyjne i bezpieczne zabiegi są bezwzględne dla komórek tłuszczowych, prowadzą do zmniejszenia obwodów ciała i redukcji cellulitu. W naszym salonie kosmetycznym Spameed w Gdańsku liposonikacja wykonywana jest na urządzeniu X Body Advances.

Fale radiowe

Energia fal radiowych wywołuje zjawisko diatermii. Włókna kolagenowe zostają podgrzane do temperatury około 43ºC powodując ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji. Dochodzi do uporządkowania ich struktur. Fale radiowe stosowane na ciało optymalizują aktywność tkanek, polepszają ich odżywienie oraz pomagają w naturalnym procesie spalania tkanki tłuszczowej. Są polecane także w przypadku cellulitu o zimnej tkance. Fale radiowe tonizują tkanki i wygładzają skórę pozwalając zachować na dłużej młodą, jędrną skórę. Fale radiowe pomocne są także w przypadku rozstępów ze względu na silne działanie regeneracyjne. Zaprezentowane wyżej zabiegi mogą być skutecznym wsparciem w diecie i ćwiczeniach. Jednak nie są one jedynymi sposobami na wyszczuplanie. Zabiegi te nie sprawią, że nagle zgubisz kilka kilogramów. Mają zupełnie inne zadanie. Ich celem jest nadanie wyrazistego konturu niektórym miejscom twojego ciała. Mogą także ujędrnić twoją skórę i sprawić, że cellulit, zmora wielu z nas, zredukuje się. Zabiegi kosmetyczne także skutecznie redukują tkankę tłuszczową z niektórych miejsc naszego ciała. Świetnie dają sobie radę z miejscami, których nie „wyszczuplimy” ćwiczeniami i dietami, jak np. kostki, kolana, broda

Posted in Blog.