Makijaż permanentny na podkreślenie urody

Idealnym sposobem na podkreślenie urody bądź skorgowanie niedoskonałości jest makijaż permanentny.

Makijaż ten jest nazywany „trwałym”, gdyż utrzymuje się od 2 do nawet 5 lat.  Dzięki niemu można uzyskać efekt optycznego powiększenia oczu, podkreślenia konturu ust, poprawienia ich kolorytu. Również doskonale nadaje się do poprawienia wyglądu i kształtu brwi poprzez ich częściową bądź całkowitą rekonstrukcję. Sam zabieg jest jak najbardziej bezpieczny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Makijaż wykonuje się za pomocą jednorazowej, cieniutkiej, drgającej igły, za pomocą której do naskórka wprowadza się antyalergiczny barwnik. Kolor pigmentu jest dobierany zawsze indywidualnie i zgodnie z życzeniami Klientki. Po zabiegu skóra złuszcza się wraz z częścią pigmentu, lecz nie ma powodów do obaw, bo jest to proces naturalny. Po prawidłowo wykonanym zabiegu nie występują żadne efekty uboczne.

Kilka dni od wykonania zabiegu nie należy myć skóry mydłem, można ją przemywać samą wodą, ewentualnie wodą z mleczkiem i kosmetykami zaleconymi przez salon. Przez następnych 14 dni powinno unikać się wystawiania na silne działanie promieni słonecznych, nie zaleca się również korzystania z basenu, solarium i sauny. Po upływie 3-4 tygodni wykonuje się korektę makijażu, która ma za zadanie ujednolicić koloryt na całym obszarze, który był poddany zabiegowi.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to: choroba nowotworowa, zaawansowana cukrzyca, infekcja, łuszczyca, przyjmowania leków sterydowych, ciąża i karmienie piersią.

Posted in Blog.